انتخابات نباید صحنه انتقام‌جویی باشد

شنبه 23 آبان‌ماه سال 1394
انتخابات نباید صحنه انتقام‌جویی باشد    
۱۳۹۴\۰۸\۲۳ - ۱۲:۱۱ PM


وزیر کشور تأکید کرد: انتخابات نباید صحنه انتقام‌جویی، نزاع، تقویت تضادها و بیان ایرادهایی باشد که در برخی موارد سابقه تاریخی دارد زیرا حل و فصل آن در قالب انتخابات حتما ممکن نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم ممهور کردن تمبر یادبود انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت:‌ موضوع انتخابات موضوعی افتخارآمیز و باشکوه است که نشان از بلوغ، استقلال و آزادی است.


وی افزود:‌ افتخار می‌کنیم در کشوری آزاد و مستقل هستیم که انتقال قدرت از مجاری قانونی و با انتخاب مردم صورت می‌گیرد که هر قدر شکر کنیم باز هم در بیان این همه لطف خداوند و میراث شهدا و امام (ره) ناتوانیم.


رحمانی فضلی با اشاره به رویدادهای تروریستی در منطقه و جهان گفت:‌ در چنین شرایطی کشورمان در آرامش و امنیت کامل است که این پس از لطف خداوند، مرهون هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، انسجام ملی و اعتماد مردم به نظام است.


وی افزود:‌ اگر مردم به نظام اعتماد نداشته باشند ایجاد امنیت کار بسیار دشواری است.


وزیر کشور تعیین سرنوشت کشور به دست مردم و سیاستگذاری، نظارت و اجرای انتخابات با مشارکت مردم را از خیرات و برکات برگزاری انتخابات برشمرد و گفت:‌ شکر ما در این موضوع این است که بتوانیم دوباره انتخاباتی قانونی، ‌سالم و باشکوه برگزار و دینمان را به مردم و شهدا ادا کنیم.


رحمانی فضلی تاکید کرد:‌ همه باید در پی این باشیم که انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در فضایی توأم با آرامش و امنیت و با شکوه به نحوی برگزار شود که بار دیگر قدرت ملی خود را در قالب وحدت به دنیا نشان دهیم و مشارکت همه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی در این باره ضروری است.


وی همچنین نقش احزاب، گروه‌ها، نامزدها و مردم را در برگزاری انتخابات باشکوه در این دوره بسیار سرنوشت‌ساز و مهم دانست و افزود: همه باید بیندیشند که چطور از ظرفیت انتخابات و انتقال قدرت برای تقویت اعتبار ملی استفاده کنند.


رحمانی فضلی گفت‌: شرایط،‌ سلایق، مطالبات و دیدگاه‌‌های گوناگونی در کشور ما با حدود 80 میلیون نفر جمعیت در زیر یک پرچم حکومتی تحت عنوان اسلام وجود دارد و اداره کردن آن حتما جای حرف و نارضایی و سهل‌انگاری خواهد بود.


وی افزود‌: مهم این است که هدف اصلی را که حفظ و صیانت از نظام و منابع ملی است فراموش نکنیم و بدانیم همه اشکالات و ایرادها در طول مسیر برطرف می‌شود.


رحمانی فضلی اضافه کرد:‌ همه کشورها با هر درجه از رشد و توسعه‌یافتگی با چنین مسائلی مواجهند و همیشه مطالبات مردم جلوتر از دولت‌هاست؛ همین مطالبات سبب حرکت دولت‌ها می‌شود و اگر مطالبات مردم متوقف شود پویایی دولت‌ها نیز متوقف خواهد شد.


وزیر کشور تاکید کرد: ما به عنوان منتخب مردم باید تلاش کنیم مطالبات مردم را ساماندهی کنیم و طبق اولویت‌بندی‌ها پیش ببریم.


وی تقویت امنیت داخلی، وحدت و انسجام مسئولان و برپایی انتخابات سالم را از مهم‌ترین مطالبات کنونی مردم برشمرد.


رحمانی فضلی گفت: همه ما در برپایی انتخابات باشکوه ابتدا برای رضای خدا و بعد برای تقویت امید و اعتماد مردم به نظام و آینده نقش داریم و باید برای تحقق این اهداف تلاش کنیم.


وی تاکید کرد:‌ در این مدت به ویژه مسئولان باید تمرین خویشتنداری کنیم و صبر و تحملمان را برای رضای خدا و به منظور اطمینان و آرامش دل مردم افزایش دهیم و با درک یکدیگر تعامل خود را ارتقا دهیم.


رحمانی فضلی تصریح کرد: طرح برخی مسائل در بعضی مجامع لازم نیست و نباید کاری کنیم که مردم باز احساس کنند که رقابت‌های سیاسی و کسب قدرت بر منافع ملی اولویت دارد.


وزیر کشور هشدار داد: در غیر این صورت، مردم به‌راحتی حتما از ما چشم می‌پوشند و سر برمی‌گردانند زیرا مردم با ما عقد اخوت ندارند و پیوند آنها با ما برای تقویت اسلام و حفاظت از میراث شهدا و ولایت فقیه است.


وی افزود: اگر رفتار و راه ما با مردم هماهنگ نباشد آنان به‌راحتی از ما روی برمی‌گردانند پس باید از فرصتی که خدا به ما داده است با صبر و خویشتنداری استفاده و حال یکدیگر را رعایت کنیم تا از این انتخابات به‌راحتی عبور کنیم.


وزیر کشور از ستاد انتخابات کشور و نمایشگاهی که در آنجا برپا شده بود دیدن کرد.

انتخابات در 9 کلان شهر الکترونیکی برگزار می شود


وزیر کشور از برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در9 کلانشهر به شکل الکترونیکی خبر داد.


عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: وقتی می گوییم انتخابات کاملا الکترونیکی می شود منظور، بخش پایانی آن یعنی اخذ و شمارش آراست.


وی افزود: چندین دوره است که انتخابات در کشورمان الکترونیکی برگزار می شد اما بخش پایانی که شامل اخذ و شمارش آراست الکترونیکی نبود.


رحمانی فضلی گفت: امسال بنا شده که انتخابات شامل اخذ و شمارش آرا در 9 کلانشهر به شکل الکترونیکی برگزار شود و اگر ممکن باشد این تعداد بیشتر هم شود.


وی انتخابات الکترونیکی را شامل سخت افزار و نرم افزار دانست و افزود: بخش سخت افزار انتخابات با همراهی ، همکاری و نظارت دقیق شورای نگهبان در جلسات مشترک در این شورا و نیز جلسات کارشناسی تایید شده است.


رحمانی فضلی اضافه کرد: مرحله دوم یعنی مرحله نرم افزار نیز با کار مشترک کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان درحال بررسی است و همه مراحل را تا این لحظه هماهنگ کرده ایم و با هماهنگی پیش می بریم.


وزیر کشور درباره آخرین تمهیدات این وزارتخانه برای برگزاری انتخابات آینده گفت: آخرین اقدامات ، آموزش نیروهای اجرایی است که در همه استان ها و به صورت منطقه ای، فرمانداران و بخشداران در حال آموزش هستند و برخی فرمانداران که دوره نخست مسئولیت شان است آموزش فشرده تری خواهند دید.

وی همچنین با اشاره به بازدیدش از نمایشگاه و ستاد انتخابات کشور افزود: در این نمایشگاه صندوق جدید رای به نمایش گذاشته شده است.


رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد با هماهنگی دستگاه های ذیربط اعم از نظارت ، اجرا ، تبلیغات و قضا و با کمک و همراهی احزاب ، نامزدها و مردم انتخاباتی باشکوه ، سالم و قانونی برگزار شود.


وزیر کشور همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که صندوق جدید به علت شفافیت بیش از حد در شورای نگهبان تایید نشده است گفت : این خبر درست نیست ، صندوقی که به شورای نگهبان ارائه کرده ایم تایید شد و پس از مهر و پلمپ تحویل دادند و ساخت آن طبق همان نمونه آغاز شده است.

______________________________


ناکارآمدترین سیاستمداران ، آنانی هستند که ندانم کاری های خود را ، بر گردن مردم می اندازند. حکیم ارد بزرگ

نام سیاستمداران مهربان و بخشنده ، جاودانه است.  حکیم ارد بزرگ

نگهبانی از داشته های یک کشور ، برای سیاستمداران ، یک هنجار همیشگی است و انجام آن خودستایی ندارد. حکیم ارد بزرگ

و سیاستمداری که دروغ گفت ، فر و شکوه خویش را به خاک سپرد . حکیم ارد بزرگ

همای پادشاهی بر شانه همه مردم یک کشور خواهد نشست هنگامی که آنها به  دموکراسی و مردمسالاری رسیده باشند. حکیم ارد بزرگ

هیچ حزب سیاسی نمی تواند ، برنامه نابودی دیگر احزاب و بلعیدن آنها را داشته باشد . حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world ، فیلسوف ایرانی , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

رسانه های تشویشگر ، بدترین دشمنان سرمایه گذاری و کار هستند. حکیم ارد بزرگ

رسانه های تشویشگر و گروه های غوغا آفرین ، کارآفرینان و سرمایه گذاران را فراری می دهند . حکیم ارد بزرگ

تنها پشیمانی را باید بخشید که بر ناراستی خود آگاه شده ، و آن را بر زبان جاری می سازد . حکیم اردبزرگ

آنگاه که آرمان هویدا شد ، هزاران راه بن بست هم ، نمی توانند پیشدارمان باشند . حکیم ارد بزرگ

آینده از همین امروز می گذرد ، پس امروز را باید به درستی پیمود . حکیم اردبزرگ

با آدمهایی که همواره از شما می خواهند سخنان شان را به این و آن نگویید ، کمتر گفتگو کنید . حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world ، فیلسوف ایرانی , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

با سفر ، یاد رخدادهای هولناک را کمرنگ کنیم. حکیم ارد بزرگ

همسران ، همواره باید یکدیگر را ، لبریز از واژه های مهرآمیز نمایند. حکیم ارد بزرگ

چه فریست زندگی را ، آنگاه که برآزندگان و اساطیر را نشناسی و بی ره توشه ایی پرواز کنی ؟ . حکیم ارد بزرگ

خوشبختی در سرزمین نامهربانان ، کیمیاست.  حکیم ارد بزرگ

گِره هایی که به هزار نامه دادگستری باز نمی شوند ، به یک نگاه و ندای ریش سپیدی گشاده می گردند. حکیم ارد بزرگ

نابکارترین آدم ها ، برای رشد خود ، به جایگاه دیگران می تازند. حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world ، فیلسوف ایرانی , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of worldنظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد